Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 maja 2024 04:52

KGW "Kreatywne Marysieńki" W MARYSINIE

Koło Gospodyń Wiejskich w Marysinie „Kreatywne Marysieńki”

Koło Gospodyń Wiejskich „Kreatywne Marysieńki” to młoda organizacja, która powstała w listopadzie 2021 roku. W skład koła wchodzą 32 osoby- zarówno kobiety jak i mężczyźni. Celem nadrzędnym jest integrowanie mieszkańców naszej wioski, promowanie lokalnego środowiska oraz stworzenie przyjaznych warunków dla rozwoju rodzin i dzieci. Naszą siłą jest potencjał osobowy,który stale rozwijamy aby móc efektywnie wspierać społeczność lokalną.

Koło Gospodyń Wiejskich „Kreatywne Marysieńki” stawia duży nacisk na integrację międzypokoleniową oraz przekazywanie dorobku kulturalnego młodszym pokoleniom. Czynnie angażujemy się we wszystkie lokalne akcje organizowane w regionie. Dodatkowo tworzymy rękodzieło, propagujemy lokalną tradycję i kulturę oraz prezentujemy kuchnię regionalną.

Dotychczas braliśmy udział w licznych konkursach florystycznych i kulinarnych, w których doceniono trud oraz wykonaną pracę.Były to między innymi:

1. Konkurs „Najciekawsze stoisko wschodnich ziem Polski” na Festiwalu Produktów Tradycyjnych i Regionalnych w Nałęczowie gdzie zdobyliśmy I miejsce,
  2. I miejsce zdobyłyśmy również w konkursie kulinarnym za pasztet z ziołami na Eko- Pikniku w Krasnymstawie.
  3. II miejsce w konkursie na „Chleb z dodatkiem ziół” na Wojewódzkim Święcie Ziół w Fajsławicach.
  4. Kolejnym sukcesem było zdobycie wyróżnienia w konkursie Bitwy Regionów za pasztet z soczewicą i ziołami
  5. II miejsce w konkursie kulinarnym w kategorii „Ciasto z orzechami laskowymi” oraz II miejsce w kategorii „Wytrawne smaki z orzechami laskowymi- danie mięsne” na IV Jarmarku Królewskim w Rybczewicach

Braliśmy również udział w licznych kiermaszach świątecznych gdzie prezentowaliśmy rękodzieło oraz produkty regionalne.

Gminny Osrodek Kultury w Fajsławicach
21-060 Fajsławice 96